piątek, 8 marca 2019

Klasowy Dzień Dziewczynek

W piątek, 8 marca 2019 roku obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jak co roku przygotowali miłe niespodzianki dla klasowych koleżanek. Zaczęło się od życzeń dla naszej pani. Później  życzenia otrzymała każda z nas,  a  głośno odczytał je Leszek. Skierowane były do „małych” i „dużych” kobiet, a tak brzmiały:

                                   Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
                                I pierwszy promień bliskiej wiosny.
                                   Dzień bez kłopotów i bez trosk.
                                              Dużo radości.

                                  Dla mamy, pani, dla dziewczynek,
                                  W domu i w szkole, na wycieczce.
                                  Każdego dnia dobry uczynek -
                                  To jest od chłopców upominek.

Zrobiło się bardzo  uroczyście. Głos zabrał Stasiu zapraszając dziewczyny do wyjścia poza klasę. Domyślałyśmy się, że będą jakieś zadania do wykonania. Faktycznie, było ich sporo. Strzałki umieszczone w różnych miejscach szkoły oznajmiały nam, że trzeba się zatrzymać, zajrzeć do koperty i odczytać zadanie - zagadkę w niej  umieszczoną. Przy niektórych musiałyśmy się dłużej zastanawiać. Koledzy tak pomyśleli, aby każda z dziewczyn mogła samodzielnie otworzyć kopertę i odczytać zagadkę. Bacznie nas obserwowali i w ich ocenie radziłyśmy sobie doskonale. Nagradzali nas brawami. Tak zawędrowałyśmy do szatni, gdzie ostatnia strzałka skierowana była ku podłodze. Pod ławkę, jako pierwsza zajrzała Jagoda i przy pomocy Viktorii wydobyły pudło ozdobione kwiatami. Wszystkie zaczęłyśmy je otwierać z okrzykami radości - Co tam może być? A było, było! W pięknych torebeczkach niespodzianki. Uwieńczeniem tego pięknego dnia były wiosenne tulipany dla każdej z nas. Pani Hania otrzymała piękny bukiet i razem dziękowałyśmy naszym chłopakom za tak  pięknie zorganizowany Dzień Kobiet. Brakowało nam Marysi, Tymka i Julka, ale wiemy, że po weekendzie się spotkamy.

GALERIA ZDJĘĆ

Żegnaj druga klaso! Wyruszamy na wakacje!

Tak szybko minął rok szkolny 2018/2019, że ani się nie obejrzeliśmy, a tu już jego koniec. Wiele przez ten rok się działo. Zdobyliśmy now...