poniedziałek, 4 września 2017

Zaczynamy!
Stało się.
Najpierw wstać rano, o ile z nerwów można było spać, potem zjeść śniadanie, ubrać się wyjątkowo elegancko, uczesać. Przed szkołą gwarno, witają się ze sobą znajomi rodzice, dzieci. My też już mamy tu swoich znajomych - kilka dni temu poznaliśmy się bliżej na spotkaniu integracyjnym w Folwarku Konnym Hermanów. Rozpoznajemy twarze, ale wielu z nas jeszcze brakuje odwagi by podejść i się swobodnie przywitać.

Razem z rodzicami wchodzimy do sali gimnastycznej, tu też gwarno. Trzeba się rozstać, usiąść na ławce przed całym tłumem, z nowymi kolegami i koleżankami z, teraz już prawie, klasy, z panią poznaną w Hermanowie. A potem to już oficjalnie: pan dyrektor mówi bardzo poważnie, nieco starsze od nas dzieci śpiewają, tańczą. Dużo uśmiechów - chyba wszyscy czują się tu dobrze. A potem wyjście na "scenę", wypowiedzenie swojego imienia do mikrofonu tak, żeby wszyscy usłyszeli. Okazało się to wcale nie takie trudne, jak wyglądało na początku. Ślubowanie, pasowanie na ucznia, wręczenie flagi Polski.
Emocje powoli opadają, wracamy do rodziców, wchodzimy w wielki tłum i idziemy, jako uczniowie klasy pierwszej, z naszą własną panią wychowawczynią do naszej własnej sali. Tam spotkanie w kręgu na poduchach i krótka rozmowa o najbliższych dniach i najpotrzebniejszych rzeczach.
Chwila... Krzeseł nie ma... Może remont jakiś, może nie przynieśli albo zabrakło...
Rodzice, pod krawatami, w eleganckich spódnicach zabierają się do pompowania piłek. Piłek? Każdy z nas ma jedną, dużą, żółtą jak słońce. Będziemy na nich siedzieć? To mają być krzesła? A skakać się da? A rzucać i odbijać? Skoro tak się zaczyna, to nie wiadomo co będzie później...
I jeszcze książki, cała torba! Jak my to wszystko przeczytamy? Obrazki są, będzie dobrze.
Wreszcie pani mówi, żebyśmy poszli świętować rozpoczęcie pierwszej klasy, bo to wielki dzień dla całej rodziny. To idziemy. Na lody? Do parku? Do kina? Na rower? A może dzień przytulania, bo stresu było przecież tyle...? Każdy zrobi to po swojemu.
Jutro spotkamy się jako klasa 1b i zaczniemy układać swój szkolny świat.

Lena, Olga, Marta, Viktoria, Tymon, Jakub, Julia, Jagoda, Leszek, Juliusz, Wojciech, Stanisław, Helena, Maria, Marcin, Agnieszka.

Akcja ogród

Społeczność szkolna z radością podjęła się sadzenia wiosennych kwiatów. My uczniowie drugiej "be" bardzo solidnie przygotowaliśm...