sobota, 9 lutego 2019

„Podróże przez wieki”

7 lutego bieżącego roku wybraliśmy się na wycieczkę do muzeum o nazwie Brama Poznania. Ze szkoły wyruszyliśmy z zaprzyjaźnioną klasą 2a o godz. 8.20 na przystanek autobusowy pod opieką pani Hani, pani Danki i rodzica - pani Joasi. Przed podróżą przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicach i zachowania w miejscach publicznych.
W muzeum przywitała nas pani Agnieszka - przewodnik, z którą udaliśmy się w miejsce nazywane zamkniętym mostem i rozmawialiśmy o tym, czy lubimy podróżować, jakimi pojazdami i jak długo. Byliśmy bardzo aktywni. Wysłuchaliśmy krótkiej historii o Ostrowie Tumskim. Potem udaliśmy się do pomieszczenia, gdzie znajdował się podświetlany ekran z makietą grodu. Kolejnym punktem była podróż z przygodami, przy super makiecie. Dowiedzieliśmy się, jak w dawnych czasach ludzie podróżowali, jakimi pojazdami, jak były wprawiane w ruch i jak powstawały drogi. Podróże bywały nie tylko dłuższe, ale i bardziej niebezpieczne niż dziś. W lasach czyhały na podróżnych dzikie zwierzęta i zbójnicy, a pogoda często sprawiała przykre niespodzianki. Potem weszliśmy do pomieszczenia, w którym pani przewodnik podzieliła nas losowo na grupy. Tutaj musieliśmy wykazać się zdobytą  i posiadaną wiedzą. W grupach rozwiązywaliśmy  zadania polegające na dopasowaniu opisów do obrazków i  uzupełnianiu nimi osi czasu, to znaczy jak na przestrzeni wieków zmieniały się pojazdy wodne, powietrzne i lądowe. Naszą wiedzą pani Agnieszka była mile zaskoczona. Następnie w grupach tworzyliśmy pojazd przyszłości z różnych materiałów.
Na koniec podziękowaliśmy pani przewodnik za fascynującą podróż przez wieki.
Wycieczka minęła nam szybko i przyjemnie. Dzięki wyprawie do Bramy Poznania poznaliśmy, jak wyglądało podróżowanie w przeszłości. Uważamy, że warto brać udział w takich wycieczkach, ponieważ w wyjątkowy sposób uczą nas poznawać przeszłość.

GALERIA ZDJĘĆ
Żegnaj druga klaso! Wyruszamy na wakacje!

Tak szybko minął rok szkolny 2018/2019, że ani się nie obejrzeliśmy, a tu już jego koniec. Wiele przez ten rok się działo. Zdobyliśmy now...