piątek, 28 września 2018

Spotkanie z przyrodą


Jesień to piękna, kolorowa pora roku. Z taką jesienią spotkaliśmy się w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego. Mieliśmy tam ciekawe zajęcia: " Na tropie baśni i czarów - jesień w ogrodzie ". Tak, to były prawdziwe czary. Pani Agata, którą poznaliśmy jest ornitologiem, przeczytała nam bajkę o zwierzętach, potem zachęcała nas do uważnego i cichego rozglądania się po ogrodzie, bo być może spotkamy zwierzątko z bajki.
Wyruszyliśmy wyznaczonymi trasami, poznając wiele różnych drzew: sosny, miłorząby, cypryśniki, różaneczniki wśród traw i wielu krzewów. Ogród urzekał nas naturalnością, spokojem i śpiewem ptaków, a właściwie jednego dzięcioła, który ukrywał się w gąszczu gałęzi. Pani Agata wskazywała nam miejsca, właściwie ślady, które zostawiła wiewiórka w postaci nadgryzionych łupin orzecha  lub szyszki. Czy ktoś widział  czarnego orzecha? My zobaczyliśmy go pierwszy raz. Każdy z nas mógł zabrać go do domu i wiele innych ciekawych okazów. W klasie też mamy zgromadzone skarby jesieni, przypominają nam o udanej wycieczce. Wizyta w Ogrodzie Dendrologicznym była prawdziwym spotkaniem z przyrodą. Jest to bardzo urokliwe i tajemnicze miejsce. W dobrych humorach, z plecakami pełnych skarbów jesieni wróciliśmy do szkoły. 

Zajrzyjcie do naszej galerii.

Żegnaj druga klaso! Wyruszamy na wakacje!

Tak szybko minął rok szkolny 2018/2019, że ani się nie obejrzeliśmy, a tu już jego koniec. Wiele przez ten rok się działo. Zdobyliśmy now...